Portre Sanat

Tiyatro Atölye Çalışmaları

“Yetişkinler İçin”

 

    Tiyatro Atölyelerinde amacımız, tiyatroyla ilgilenmek isteyenlerle, tiyatronun temel ilkeleri ışığında, uygulamalı ve kuramsal çalışmalar yürütmektir. Beş aşamadan oluşan tiyatro atölyelerinin, her aşaması, haftada belirlenen bir gün olmak üzere dört hafta sürmektedir


Tiyatro Atölye Çalışmalarının sonunda, katılımcılar, kendi ilgi alanları doğrultusunda, özel bir çalışma alanı olan bir proje belirlerler. Projesini teslim eden katılımcılar, atölye çalışmaları sürecini tamamlayarak “Katılım Belgesi” almaya hak kazanırlar.

   Tüm aşamalar sonunda isteyen katılımcılarla, uygulama grubu oluşturulup, oyun sahnelemesi gerçekleştirilir.


  Alanında uzman beş temel eğitimci tarafından yürütülen çalışmalar, beş aylık bir sürede tamamlanmaktadır. Katılımcıların akademik anlamda birçok konuyla tanıştıkları atölyenin konu başlıkları şunlardır:

-Temel Oyunculuk

-Sahne Bilgisi

-Sahne Tekniği

-Tiyatro Kuramları

-Eleştiri İnceleme

-Türk Tiyatrosu

-Karakter Bilgisi

-Ses-Nefes-Artikülasyon

-Diksiyon

-Yaratıcılık Atölyesi

Hakkında...

Çalışmalara Nasıl Katılırım?

  Tiyatro Atölye Çalışmaları sezonda en fazla iki defa açılır. Bu çalışmalara katılmak isteyenlerden, üniversite öğrencisi veya en az lise mezunu olma şartı aranır.

  

    Çalışmalara kayıt yaptırabilmeniz için bizzat başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Telefon ya da e-posta yoluyla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bu çalışmaların kontenjanı 15 kişi ile sınırlıdır.


    Çalışmalarımız genellikle halı kaplı odalarda yapılacağı ve devinime yönelik çalışmalar daha yoğun olacağından, katılımcılarımızın “temiz spor ayakkabısı ve eşofmanla/rahat giysilerle” katılım sağlamaları kuraldır.