Yaratıcı Drama Çalışmaları Hakkında (Çocuklar ve Gençler İçİN)

 

Yaratıcı drama ve tiyatro etkinlikleri, çocuğu/genci etkin, katılımcı ve her şeyden önce “yaratıcı” kılmayı amaçlayan bir sanat eğitimi etkinliğidir.

Bireysel etkinliklerin yanı-sıra grup etkileşimine dayanan drama etkinliği yoluyla çocuklar ve gençler, farklı iletişim yollarını deneme olanağı bularak özgüven kazanırlar ve sistematik düşünmeyi oyunsu süreçlerle öğrenirler.

Etkinliklerinde tüm duygularını harekete geçiren çocuk, düş gücünü de aktif hale getirir ve yaratıcılık potansiyelini eğlenceli bir şekilde kullanarak estetik bir yaşantı geçirir.

Yaratıcı Drama süreçlerinde fiziksel, toplumsal, duygusal gelişimi hızlandırıcı etkinlikler yanında dil becerilerini geliştiren çalışmalara da yer verilir.

    Eleştirel düşünebilen, birlikte çalışma alışkanlığı kazanmış, kendine güven duyan, karar verme yetisine sahip, etkin iletişim becerilerini kullanabilen, demokratik, yapıcı ve yaratıcı bireyler yetiştirmeye yardımcı olmak bu etkinliğin en önemli amaçlarındandır.

Çalışma İçeriğimiz

Yürüttüğümüz gruplarda yaratıcı drama etkinliklerinin içerik programı ve etkinlikleri, Yaratıcı Drama Bilim Uzmanı, Dramaturg, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Psikolog ve Grup Liderinin ortaklığında oluşturulmaktadır.

Eğitim programı her aşamada değerlendirilerek, grubun ihtiyacı yönünde programa ek olarak etkinlikler de düzenlenebilmektedir. Yıl boyu takip edilen temel konu başlıkları şunlardır:

•Bireysel Özellikler

•Bireyler Arası İlişkiler

•Grup İletişimi

•Gruplar Arası İletişim

•Drama ve Psikolojik Boyutu

•Drama ve Sosyolojik Boyut

•Duyu Çalışmaları

•Dikkat Algı ve Konsantrasyon Çalışmaları

ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi, ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi, ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi, ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi, ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi,

Yaratıcı Drama İle İlgili Konuk Olduğumuz Tanıtım Programı

Yüksek Çözünürlük İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız.