TİYATRO ÇALIŞMALARI (Çocuklar ve Gençler İçİN)

 

Tiyatro

8 Haziran 2012

Tiyatro etkinlikleri yoluyla katılımcılarımız, herşeyden önce kollektif çalışma alışkanlığı kazanmaktadır. Katılımcılarımız, tiyatro çalışmalarının getirdiği çok yönlü uyaranlar yoluyla iletişim kurma becerisini geliştirir.

Hazırlandıkları rolleriyle, yaşamın yakınlığıyla kurgusal düşünme yeteneğini geliştirirken bu onlara duygusal katılım becerisini de kazandırır. Role hazırlık süreci, aynı zamanda katılımcının duygu ile düşünce arasında köprü kurma becerisini geliştirir.

Sene sonunda, sahnede, dolayısıyla topluluk önünde, kendini ifade etmesi katılımcının toplumsallaşma sürecini hızlandırır.

Bu çalışmalar sürecinde sanatsal bir yaşantı geçiren katılımcılarımız, kendilerini farklı şekillerde ifade edebilme, tiyatronun diğer sanatlarla iletişimi görebilme, oynadığı “rol”den yola çıkarak bir karakteri fizyolojik, sosyolojik ve psikolojik açıdan düşünebilme yetisini geliştirir.

Tiyatro çalışmaları, yaş seviyesine, grubun ilgi ve ihtiyacına göre farklı sınıf düzeylerinde farklı oranlarda uygulanmaktadır.

Tiyatro Çalışmaları Hakkında

Çalışma İçeriğimiz


    Tiyatro çalışmaları, drama çalışmalarının aksine gösterim temelli yürütülen çalışmalardır. Sahnelemeye yönelik çalışma yürütülen gruplarımızda, katılımcılarımız, bir tiyatro oyun metnini çalışırlarken aşağıdaki konularda da eğitim alma şansı bulurlar.

•Dekor Uygulamaları

•Kostüm ve makyaj

•Oyunculuk

•Diksiyon

•Metin inceleme

•Karakter inceleme

•Role Yaklaşım

Bu estetik yaşantıyı “Sene Sonu Tiyatro Şenliği”nde sergileyen gruplarımız seyircisiyle buluşur.

ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi,liseler için tiyatro çalışması, gençlerle tiyatro çalışması ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi,liseler için tiyatro çalışması, gençlerle tiyatro çalışması ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi,liseler için tiyatro çalışması, gençlerle tiyatro çalışması ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi,liseler için tiyatro çalışması, gençlerle tiyatro çalışması ankara drama kursu, yaratıcı drama, yaratıcı drama kursu, çocuklar için yaratıcı drama kursu, çocuklar için tiyatro kursu, çocuklar için tiyatro, çocuklar için yaratıcı drama, çocuklar için sanatsal faaliyetler,çocuklarla sanat eğitimi,liseler için tiyatro çalışması, gençlerle tiyatro çalışması